Viktor Vincze, televízny moderátor, redaktor, právnik, vedúci detského tábora, eko nadšenec, no predovšetkým človek, ktorý sa snaží urobiť maximum pre to, aby svojimi činmi a rozhodnutiami urobil tento svet lepším miestom. Na svojej sociálnej sieti Instagram pravidelne pridáva zaujímavé fakty a inšpiratívne série o rôznych, často svetom ignorovaných témach (https://www.instagram.com/viktorvincze/)

Ktorá zo inšpiratívnych sérií je jeho obľúbená? Bol by ochotný požičiavať svoje oblečenie, aby tým zamedzil zbytočnému plytvaniu? Aj odpovede na tieto otázky si môžete prečítať v nasledujúcom krátkom rozhovore 🙂 .

Čo pre Vás znamená pojem žiť ekologicky?

Žiť vedome k svojmu okoliu. Nenakupovať, neprepravovať sa, nestravovať sa….na „autopilota“. Záujem totiž kultivuje môj vzťah k životnému prostrediu.

Kedy a prečo ste si prvýkrát uvedomili, že je potrebné urobiť niečo pre našu planétu?

Keď som začal robiť redaktora v spravodajstve TV Markíza a dostal som sa ako novinár k dátam, ktoré ma šokovali a o ktorých som najmä nevedel. Na internete som už mal nejakú malú „šoubiz“ skupinu fanúšikov, ktorej som tieto informácie začal ponúkať, nech sa teda aspoň niečo dozvedia. No a dnes je tých ľudí cez 150 tisíc.

Na svojom profile na sociálnej sieti vytvárate pre Vašich čitateľov rôzne poučné, často veľmi prekvapivé série z oblasti ekológie. Ktorá zo sérií je vašou obľúbenou? Aké zistenie Vás najviac prekvapilo, či dokonca šokovalo?

Každá séria ma baví, lebo je náučnou aj pre mňa, vzdelávam sa počas tvorby. Najviac ma šokovalo určite mäso – aký šialený vplyv má jeho produkcia na planétu.

Čo si myslíte o stave životného prostredia vo Vašom meste?

Mimoriadnym spôsobom sa zlepšilo a dovolím si tvrdiť, že je to aj zlepšenou dostupnosťou a kvalitou MHD, do ktorej presadá čoraz viac Bratislavčanov, vrátane mňa. Do Markízy dochádzam autobusom.

Netajíte sa tým, že nakupujete oblečenie v „secondhandoch“.

Boli by ste ochotný napríklad svoje oblečenie aj požičiavať, aby ste zamedzili zbytočnému plytvaniu?

Určite, ale v poslednom období mi celom smrdia pazuchy, takže neviem, či by o moje svetre mal niekto záujem (smiech).

A ešte na záver, čo by ste radi odkázali našim čitateľom?

Nech nie sú pasívni. Lebo sú možno poslednou generáciou, ktorá so stavom prírody môže ešte niečo urobiť.

close

Pexeso ZADARMO!

Prihláste sa na odber a získajte pexeso zadarmo!

Ekologické pexeso od nás pre Vás.

Pexeso Vám odošleme na mail.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *