O niečo viac EKO, oveľa viac človEKOm – takto znie motto internetového obchodu Ecolocco, o ktorom vám v nasledujúcich riadkoch poviem viac. Na stránke môžete nájsť rôzne ekologické vychytávky od bambusových zubných kefiek, cez včelie obaly a dokonca aj bambusové okuliare. Ja osobne som si zo stránky objednala niekoľko produktov a musím Vám povedať, som veľmi spokojná! Ale o tom až v ďalšom článku, teraz by som Vám rada predstavila samotný obchod 🙂

Povedzte nám niečo o sebe, kto vlastne ste?

Sme Monika a Andrej z Bratislavy. Sme manželia s ročnou dcérou Tamarkou, ktorí mali popri svojej „obyčajnej“ práci chuť prispieť k niečomu peknému. Začali sme od seba a používali sme rôzne ekologické produkty, až sme postupne dospeli k tomu, že sme si založili vlastný obchod, ktorým chceme ukázať aj ostatným, že ekológia je nielen potrebná, ale aj zábavná a farebná. Postupne sa dostávame k tomu, že opúšťame naše bežné zamestnania a stávame sa naplno príjemne zaneprázdnení Ecoloccom.

Ako vznikla idea založenia tohto e-shopu?

Mnohokrát sme sa s manželkou rozprávali na tému „ako je možné, že zase vyhadzujeme ďalší odpad, keď sme len nedávno vyprázdnili odpadkové koše“. Motivovalo nás to snažiť sa obmedziť množstvo nami vyprodukovaného odpadu a začali sme objavovať ekologické a znovupoužiteľné alternatívy. Chceli sme ich predstaviť aj ďalším. Zároveň sme vždy snívali o naozaj vlastnom biznise, ktorý by sme so srdcom rozvíjali. Spojili sme teda srdce a hlavu a vzniklo ecolocco.

Prečo práve názov Ecolocco?

Pri vymýšľaní názvu čohokoľvek má človek pocit, že už bolo všetko vymyslené. Aj my sme mali každý večer milión alternatív a nápadov, ale väčšina z nich už ráno neznela tak dobre. Nakoniec sme sa rozhodli spojiť slová „ECO“ (ekologický) a „LOCO“ (zo španielčiny bláznivý), ktoré nás krásne vystihujú. Zaujímame sa o ekológiu a stále niečo bláznivé vymýšľame.

Myslíte si, že v budúcnosti ekologické materiály nahradia všetky jednorázové a škodlivé?

Znie to síce skvele, ale nemyslím si, že sa k tomu tak skoro dopracujeme. Veľmi rýchlym riešením je snažiť sa množstvo jednorazových a škodlivých materiálov minimalizovať.

Prečo by mali ľudia nakupovať radšej veci založené na prírodnej báze?

Pretože nemôžeme po vynesení odpadkového koša spokojne prísť domov a zabudnúť na to, čo sme vyhodili. Odpad len tým, že ho vynesieme z kuchyne, nijako nezmizne, ale hromadí sa – najprv doma, potom pred domom, neskôr na skládke. Ak máme šancu použiť výrobok, ktorý sa v prírode rozloží alebo je možné ho doma používať dlhodobo a opakovane (prípadne kombináciu oboch týchto výhod), urobme to. Na druhej strane si dajme pozor, aby sme nenakupovali niečo len preto, že to má prívlastok „eko“. Pretože to je len polovica úspechu. Rovnako ako „eko“ je potrebné, aby naše nákupy a správanie boli „logické“. Len tak môžeme žiť naozaj eko+logicky 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *