Každý z nás si od detstva vyvíja určité návyky. Niektoré sú nevyhnutné pre náš každodenný život, avšak niektorých by sme sa radi zbavili. Nie je najjednoduchšie zbaviť sa tých zlých, našťastie, nadobudnutie nových ide o niečo jednoduchšie. Pripravili sme pre Vás zopár jednoduchých eko návykov, ktoré sa oplatí zaviesť do každodenného života.

1. Používajte staré oblečenie namiesto utierok – Namiesto vyhadzovania starého, obnoseného oblečenia ho môžete použiť ako jeden z prostriedkov na upratovanie Vašej domácnosti. Týmto spôsobom môžete ušetriť stovky eur ročne.

2. Sprcha namiesto vane – Šetríte nielen vodou ale znížite aj svoje náklady.

3. Zastavte tečúcu vodu, keď si umývate zuby – Jednoduchý známy fakt, ktorý predsa len treba spomenúť.

obrázok článku 5 jednoduchých eko návykov - lieky

4. Vrátenie nepotrebných alebo starých liekov do lekárne – Veľké množstvo ľudí vyhadzuje alebo splachuje lieky, ktoré už nepotrebujú. Tento spôsob je veľmi neekologický a škodlivý pre životné prostredie. Ak spláchneme lieky cez toaletu, čističky nemajú dostačujúco silné filtre na to, aby bola prefiltrovaná voda vhodná pre živočíchy.

5. Kompostujte vytvorený bioodpad – Kompost môžete neskôr použiť ako hnojivo. Do bytu si môžete zaobstarať kuchynský kôš na bioodpad, ktorý je šikovným pomocníkom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *